انواع لودر
لودرهای چرخ زنجیری
چرخ زتجیری (Continuous track) که چرخ ممتد نیز نامیده می شود در برخی از ماشین آلات راهسازی استفاده می شود. این نوع از چرخ اجازه می دهد ماشین در زمین های گلی و نامناسب از نظر آسیب رسانی به لاستیک و همچنین شیب بالا قابل استفاده باشد. این نوع ماشین تا شیب 60 درجه در شرایط ویژه قابل استفاده است. البته باید توجه داشته باشیم که سرعت این ماشین آلات بسیار پایین است (بین 5 الی 8 کیلومتر در ساعت) و برای جابجایی در مسیرهای طولانی باید از ماشین باربری و کشنده ها استفاده شود.

لودر چرخ لاستیکی
این نوع لودر بیشتر در مناطقی که زمین مناسبی ذارد قابل استفاده است و با توجه به اینکه سرعت بالاتری دارد ، دارای انعطاف پذیری بیشتری می باشد. این محصول به دلیل اینکه چرخ لاستیکی دارد آسیبی به سطح زمین وارد نمی کند و در خیابان ها و محل هایی که سطح زمین مهم می باشد استفاده بیشتری دارد.

بکهو لودر
این نوع لودر به نوعی در صنعت راهسازی آچار فرانسه حساب می شود زیرا هم بیل مکانیکی می باشد هم اینکه توانایی های لودر را به همراه دارد. این محصول به دلیل اینکه دو کار همزمان را می تواند انجام دهد در اکثر پروژه ها قابل استفاده می باشد. قیمت و قدرت این ماشین نیز در مدل های مختلف متفاوت می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *