دامپتراک چیست ؟ چه شباهتی با کمپرسی دارد؟

کمپرسی نوعی کامیون برای حمل و نقل و جابجایی موادی مانند شن، ماسه، سنگریزه و نخاله‌های معدنی و ساختمانی می‌باشد. بیشتر مدل‌های کمپرسی دارای سازه‌ای هیدرولیکی هستند که از آن برای خالی کردن مواد توسط کفهٔ پشتی آن استفاده می‌کنند.

کمپرسی‌های مفصلی و یا کمرشکن نیز دارای مفصلی بین کابین و کفهٔ پشتی هستند. کاربرد اصلی این نوع دستگاه ها بیشتر در معادن و جهت خاکبرداری در سطح وسیع می باشد.

دامپتراک چیست ؟

دامپتراک ها کامیون های غول پیکر معدنی هستند که قابلیت جابه جایی ۹۰ تا ۳۰۰ تن بار را دارند. منبع تغذیه آنها نیروی دیزلی و الکتریکی است.در زیر بزرگترین تراک وهمچنین توضیحاتی کلی در مورد این تجهیزات می خوانید. در حال حاضر از تراکهایی با حجم بین ۸۰ تا ۱۹۰ تن در معادن استفاده می شود.

انواع لاستیک های دامپتراک چیست

لاستیک اغلب این ماشین ها بادی بودی و برای پرهیز از سنگین شدن بیش از حد به ندرت از لاستیک های تو پر استفاده میشود. لاستیک های تو پر تنها در مواردی که احتمال پنجری بسیار بالاست ، مثلا ًدر معادنی که سنگهای صخره ای نوک تیز فرآوانی منتظر پنجر کردن لاستیک دامپتراک هستند که شاید باری حدود 180 تن نیز بر روی دوش خود دارد. لاستیک های تو پر را گاه تنها برای چرخ های عقب بکار میبرند.

از شرکتهای بزرگ سازنده دامپتراک می توان به بلاز، کوماتسو، کاترپیلار و لیبهر اشاره کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *